Põhiturniiri võitja on Scanweld

Täna selgus paremusjärjestus põhiturniiri esimese 4 osas.

Põhiturniiri võitjat otsustavas mängus kohtusid Scanweld ja BC Tondi ning tõusude ja mõõnadega kulgenud pingelises mängus jäi BC Tondi peale 81:79. Kuigi 6 minutit enne lõppu oli BC Tondi eduseis 71:60, suutis Scanweld lõpus vahe turvaliseks vähendada ja saavutada endale rahuldav tulemus. Nimelt tekkinud olukorras, kus Balteco oli väheke ootamatult kodusaalis jäänud alla PõhjaPreffile 75:80 ( mis aga jätab PõhjaPreffile lootuse pääseda play offi ), piisas Scanweldile ka 5 punktilisest kaotusest. Seega kokkuvõtteks võrdsete punktide juures sai määravaks 3- punktiline paremus omavahelistes kohtumistes. BC Tondile tänu võidule aga põhiturniiri teine koht ning tasuks pääs otse poolfinaali. Tiitlikaitsja Balteco peab aga rahulduma kolmanda kohaga ja alustama oma playoff-mänge veerandfinaalist.

Aga enne viimast kahte mängu on veel lahtine viimane playoffi koht ning selge ei ole ka 5. ja 6. koha omanikud. Kindel on ainult see, et Baurent/BC Kiviõli lõpetas põhiturniiri 7. kohaga tänu võidule viimases voorus BC Kosu üle. Küll on aga väga palju mängus homses Ehton-Cramo kohtumises, Ehtonil on kindlasti vaja võitu playoffi pääsuks, aga samas on Cramol kindlasti vaja ka võitu, et kindlustada endale põhiturniiri 5. koht ja edestada Nordautot, kes oma viimases mängus alistas täna Rehpol Aknatehase.

Kogu põhiturniiri viimases mängus kohtuvad veel Kontsertlavad – Saue.

Kohe järgmisel nädalal algavad ka playoff-mängud ja homme saab selgeks, kes kellega 1/8 finaalis kohtub.

Playoffi tabel avaneb kodulehel klikates “Hetkeseis” lingil.