Põhiturniiri viimane voor!

Põhiturniiri lõpuni jääb veel üksainus voor, mis tõotab tulla väga põnev, kuna hetkel on lahtised peaaegu kõik kohad ja tabeliseis võib oluliselt muutuda. Selge on vaid see, et BC Kosu lõpetab põhiturniiri neljanda kohaga ja jääb oma veerandfinaali vastast ootama paarist 5 vs 8.

5. kohale pretendeerivad Cramo või esmakordselt playoffi pääsenud Nordauto. Kaheksas ja ühtlasi viimane playoffi koht on veel lahtine – sellele kandideerivad PõhjaPreff ning oma esimest hooaega tegev Ehton. Olukord on aga heitluses viimase playoff-koha eest intrigeeriv, kuna nende kahe meeskonna vahel võib kaarte segada ka veel hetkel 7. koha meeskond Baurent/BC Kiviõli. Kui hetkel on viimasel playoffi kohal Ehton, siis ei pruugi aga isegi võit viimases mängus neid playoffi viia juhul kui Baurent/BC Kiviõli oma mängu kaotab ja PõhjaPreff võidab.

Samasugune huvitav olukord on ka kolme esimese meeskonna osas, kus põhiturniiri võivad võita veel kõik 3 meeskonda: Scanweld, eelmise kahe hooaja meister Balteco ning 2015 a. meister BC Tondi. Hetkel on küll eelis Scanweldil, kellele piisab põhiturniiri võitmiseks viimase mängu võidust. Juhul,  kui nad aga kaotavad BC Tondile, siis läheb mitte ainut omavaheliste mängude vaatamiseks, vaid isegi omavaheliste mängude punktide lugemiseks. Mängus on seega palju, kuna põhiturniiri kaks esimest pääsevad otse poolfinaali ja on seega kindlustanud mängimise MAL-i finaalipäeval 27.aprillil 2019.

Kahjuks saab seekord hooaeg põhiturniiriga läbi Rehpol Aknatehasele ning Kontsertlavadele ja Sauele, kes on aga omavahel vastamisi viimases põhimõttelises mängus. Loodetavasti läheb järgmisel hooajal neil paremini ning õnnestub ka playoffi pääseda.

Playoff-mängud algavad järgmisel nädalal ning teadaolevalt on 1/8 finaalis vastamisi 5 vs 8 ja 6 vs 7. Veerandfinaali edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes ning esimene mäng peetakse madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Vaata play-off tabelit siit.